KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11491065
nr 1149 1065
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Blandteknik, Komposition, Signerad, 33x41 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Kondition: oramad
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:48:02
4/12 19:43:02
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo